Sosyal Medya Nasıl Doğru Kullanılır

Sosyal Medya Nasıl Doğru Kullanılır


Artık teknoloji çağında yaşanmaktadır, böyle olunca da yeni gelişen teknolojiden uzak kalınması mümkün olmamaktadır. Gelişen teknoloji ile beraber yeni teknolojik aletler, insanlarla daha rahat iletişim kurabilmemiz için sosyal medya araçları ortaya çıkmıştır. Bu araçlar sayesinde insanlarla iletişimimiz kolaylaşmış, istediğimiz bilgilere kısa sürede ulaşılmaya başlanmıştır.

Sosyal Medya Kanalları Nelerdir?

Günümüzde birçok sosyal medya kanalları bulunmaktadır. Herkesin kullanmayı en çok sevdiği uygulamalar çeşitlilik göstermektedir. 

Sosyal Medya Mecralarında Neler Paylaşılabilmektedir?

Sosyal medya kanallarında birçok paylaşım yapılabilmektedir. İnsanlar genellikle sosyal medya da fotoğraf paylaşmayı tercih etmektedirler, buna ek olarak sevdikleri müzikleri, sevdikleri videoları düzenleyip paylaşabilmektedirler. Sosyal medya kullanıcıları için birçok uygulama bulunmaktadır kullanıcılar bu uygulamalar ile fotoğraflarını, videolarını, müziklerini eğlenceli hale getirip sevdikleri ile paylaşabilmektedirler.

Sosyal Medya Nasıl Kullanılmalıdır?

Teknolojik aletlerin adeta birer organımız olduğu bu devirde sosyal medya hesaplarından uzak kalmak pek mümkün değildir. Sosyal medya denildiği zaman sadece fotoğraf paylaşılan bir yer olarak görülmesine de gerek yoktur çalışan insanların hayatını kolaylaştıran e-posta hizmetleriyle kısa sürede işleri halleden bir platformdur. Sosyal medyanın yararları olduğu gibi zararları da elbette bulunmaktadır. Sosyal medya da geçirilen zamanlara dikkat edilmesi gerekmektedir. İnsanlara 24 saatin bile yetmediği bu günlerde, insanların bu denli sosyal medyaya bağımlı olması insanları hayattan koparmaktadır. 

Sosyal Medyanın Zararlarından Nasıl Kaçınılmalıdır?

Sosyal medya da çok fazla zaman harcıyorsanız, zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsanız sosyal medya bağımlısı olma yolundasınız demektir. Bunlar korunmak için öncelikle ufak adımlar atılmalıdır, günde 2 saat zaman harcanıyorsa bu 1,5 saate düşürülerek işe başlanılabilir. Kalan yarım saatte yeni bir müzik keşfedilebilir veya kitap okumaya ayrılabilir. Kitap okumak boş zaman aktivitesi değildir sosyal medyayı nasıl ki bir şeyler öğrenmek için kullanılıyorsa veya sosyal medya bir iş olarak görülüyorsa kitap okumakta buna benzer olmalıdır. Kitaplarda görsel şölen sunmaktadır, doğru bilgiyi vermektedir. Kitap okumak istenmezse, boyama aktivitesi yapılabilmektedir.

Yetişkinler içinde de birçok boyama kitabı mevcuttur, ya da yeni bir sanat dalıyla uğraşılabilir kaligrafi, nakış gibi el becerilerini geliştiren sanatlar. Günümüz dünyasında teknolojiden ve sosyal medyadan uzak kalmak mümkün değildir önemli olan doğru ve disiplinli bir şekilde kullanmaktır. Günlük hayatta kimi zaman telefon veya sosyal medya diyetleri yapılabilir.

 

3 Dakika Önce